Konsolidace půjček

V dnešní době je již zcela běžné, že mnoho rodin a jednotlivců splácí najednou několik úvěrů od různých poskytovatelů. Měsíční splátky se tak mohou dostat na vysokou úroveň. Pro tuto nepříjemnou situaci je na bankovním trhu produkt, který se nazývá konsolidace půjček. Při konsolidaci půjček dochází ke sloučení všech stávajících úvěrů do jednoho jediného. Zcela novým úvěrem u banky uhradíte všechny stávající úvěry a potom splácíte pouze jeden úvěr. Pokud je tedy konsolidace půjček zvolena ve správný čas, lze ušetřit díky výhodnějším podmínkám.

Proč zvolit konsolidaci půjček?

Konsolidace půjček je hlavně určená pro celkovou úsporu na splátkách a zároveň vede i ke zjednodušení a zpřehlednění půjčky. Ušetříte na transakčních nákladech, které jsou spojeny s různými úvěry. Ve výsledné podobě tak budete platit pouze jednu splátku. Splátkový kalendář a výši splátky lze při konsolidaci dojednat podle našich potřeb. Můžeme zvolit menší měsíční splátku a prodloužit tak dobu po kterou budeme nový zkonsolidovaný úvěr splácet. Nabízí se ovšem i varianta opačná, kde si zvýšíme pravidelné měsíční splátky a celková doba splácení se nám zkrátí, čímž výrazně ušetříme.

Konsolidaci půjček lze získat u některých bankovních ústavů. Jako první na trh u nás s tímto produktem přišly GE Money Bank a Komerční banka. Konsolidovat lze spotřebitelské úvěry a půjčky od splátkových společností. Tato možnost se také nabízí u úvěrů čerpaných prostřednictvím kreditních karet a kontokorentů. Šíře produktů u kterých lze provést konsolidaci se ovšem u jednotlivých bank liší. Samotné vyřízení konsolidace půjček není nijak náročné. Pokud jste doposud neměli problém se splácením dluhů, banky vám obvykle vyjdou vstříc. Pro samotnou žádost o konsolidaci půjček jsou zapotřebí osobní doklady a dokumenty vztahující se k úvěrům. Jestliže budete žádat o konsolidaci přesahující částku 1 000 000 Kč, banka požaduje ručení nemovitostí. Není však na škodu využít nástroj konsolidace půjček kalkulačka, která vám vše přesně spočítá a nemusíte mít žádné obavy.