Leasing mezi osobami

Leasing mezi osobami funguje na principu, kdy si zájemce o koupi vozu vybere určitý automobil a leasingová společnost jej za něj zaplatí. Takto nalezený vůz bývá většinou prostřednictvím inzerce nebo v okruhu známých. Prodávající tedy dostane od leasingové společnosti ihned celou finanční částku a kupující splácí automobil v pravidelných splátkách leasingové společnosti. Vůz je po celou dobu splácení v majetku leasingové společnosti. Až po splacení celé částky se stává automobil majetkem kupujícího.

Mezi výhody tohoto způsobu financování patří, že zájemce o koupi auta není omezen pouze na autosalony nebo bazary a může si vyhledat automobil podle svých představ.
Pokud se zároveň kupující nachází v situaci kdy konkrétní automobil potřebuje a nemá dostatek svých prostředků, je leasing mezi osobami zajímavým řešením. Kupující musí ovšem počítat s celkově navýšenou částkou o úroky, které si leasingová společnost účtuje.

Samozřejmě s tímto způsobem financování nákupu vozu musí souhlasit obě strany.
Každá leasingová společnost, která leasing mezi osobami umožňuje má jiné podmínky. Je brán ohled na stáří vozu a celkovou hodnotu automobilu. Často je stanovena minimální výkupní částka a maximální doba splácení. Obvykle se doba splácení pohybuje od 12 do 84 měsíců. Pro kupujícího bude zajímavá výše první mimořádné splátky a úroková sazba.