Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky slouží zájemcům o úvěr, kteří byli z nejrůznějších důvodů odmítnuti u klasických bank. Žadatel nemusel u banky splňovat např. požadovanou výši příjmu nebo zajištění nebo měl v minulosti problém se splácením. Pokud tedy potřebujete nutně určitou částku, nebankovní půjčka je tím pravým řešením. Nutno dodat, že samotné žádosti o tento úvěr by měl předcházet kvalitní výběr nebankovní instituce. Samotný výběr nám pomůže ušetřit mnoho peněz.

Na trhu se nám nabízí opravdu velké množství firem, které poskytují úvěry. K vyřízení úvěru obvykle stačí průkaz totožnosti a žádost o půjčku. Některé společnosti nabízí půjčení menších obnosů, v řádu tisíců korun, přes internet nebo SMS zprávu. V tomto případě je vše vyřízeno online a do druhého dne jsou peníze k dispozici.

Tyto společnosti většinou nevyžadují velkou administrativu. Pro některé půjčky nepožadují doložení příjmů nebo nahlížení do registrů dlužníků. Nebankovní půjčku mohou využít OSVČ, matky na mateřské dovolené, důchodci a jiní. Nevýhodou těchto půjček jsou vyšší úroky a následně RPSN. Některé smlouvy mohou také obsahovat sankce za nedodržení termínů splátek. V případě nesplácení úvěru, je nutné připomenout, že takový stav může vést až k zabavení majetku.