Prověřené půjčky od soukromých osob

Půjčky od soukromých osob se staly v České republice zcela běžným jevem. S nabídkou těchto půjček se můžeme setkat na internetu, v denním tisku, dalo by se říct, že na každém rohu. Jde především o jedince, kteří mají dostatek volného finančního kapitálu a chtějí ho zhodnotit. Tyto půjčky jsou zejména určeny pro zájemce, kteří nedosáhli na úvěr u bank. Většinou nesplnili nějaké kriterium, např. nedostatečná výše příjmu, problém se splácením dluhů v minulosti apod. Soukromé osoby většinou nevyžadují žádné ručitele, doložení příjmů a nenahlížejí do registru dlužníků.

Výše poskytovaných půjček se zde pohybuje od několika tisíc do miliónů korun. Schválení probíhá velice rychle a je možné dohodnout splátkový kalendář. Na druhou stranu se zde můžeme setkat s poměrně vysokou úrokovou sazbou a následně tak RPSN. Z tohoto důvodu je důležité posouzení naší situace a zda tento typ půjčky potřebujeme. Dalším krokem by mělo být vyhledání spolehlivého poskytovatele těchto půjček. Můžeme provést průzkum na internetu nebo zjistit informace v našem okolí.

Jak již bylo zmíněno, vyřízení probíhá velice rychle a snadně. Soukromý poskytovatelé někdy požadují jako zástavu nemovitost, pokud se jedná o vyšší sumu. V některých případech je požadováno podepsání směnky. Nicméně v každém z jmenovaných případů je nutné znát konkrétní podmínky smlouvy kterou podepisujeme, zabráníme tak případným problémům v budoucnosti. Kvalitní poskytovatel půjčky by tak měl mít stanoveny jasné a přehledné podmínky půjčování. Neměl by požadovat poplatky před poskytnutím úvěru.