Půjčka na auto

Automobil je v dnešní době téměř nepostradatelným pomocníkem pro každou domácnost. Pokud nemáme patřičnou hotovost na jeho koupi, nabízí se nám několik variant jak peníze na nákup získat. Mezi základní nástroje na pořízení automobilu patří leasing a půjčka na auto. Přičemž při použití leasingu se stáváme majiteli automobilu až po splacení úvěru a při využití půjčky jsme majiteli vozu ihned.

Půjčit si můžeme jak na nový tak ojetý automobil. Mnoho zájemců o koupi nového auta zvažuje jaký zvolit poměr vlastních prostředků. Větší výše vlastních finančních prostředků by se mohla zdát mnohem bezpečnější, ale na druhou stranu je důležité zvážit jak kvalitní vůz chceme. Kvalita automobilu je v tomto ohledu rozhodující, protože vyšší cena za nákup kvalitního vozu nám v budoucnosti umožní předejít případným problémům s opravou a servisem našeho dopravného prostředku.

Půjčku na auto lze uzavřít jak u banky tak u nebankovního sektoru. Lze využít půjček online bez nahlížení do registru dlužníků. Většinou jsou půjčky na auto nabízeny do 30 000 do 1 000 000 Kč. Samozřejmě je důležité porovnat veškeré vhodné nabídky a potom se kvalifikovaně rozhodnout. Ke schválení je potřeba občanský průkaz, řidičský průkaz a technický průkaz kupovaného vozidla. Úroková sazba se pohybuje v závislosti na míře rizika, kterou podstupuje poskytovatel. Pokud požadujeme nižší úročení, je nutné poskytnout určité garance, které se týkají zajištění půjčky, např. ručení osobním automobilem. Je nutné zvážit, zda budeme schopni splácet úvěr po celou dobu jeho trvání. V případě nejistoty, můžeme využít produkt pojištění schopnosti splácet úvěr.