Půjčky bez prokazování příjmu

Půjčky bez prokazování příjmu jsou v dnešní době velmi vyhledávané. Jsou určené zejména pro ty osoby, které nemůžou z jakéhokoliv důvodu prokázat svůj příjem. Jedná se o maminky na mateřské dovolené nebo osoby samostatně výdělečně činné, které vzhledem k charakteru svého podnikání nemohou doložit pravidelný měsíční příjem. Najít poskytovatele této půjčky je lehké prostřednictvím internetu. Půjčku bez prokazování příjmu poskytují bankovní i nebankovní instituce. Vyřízení a schválení půjčky záleží na konkrétních podmínkách dané instituce. Nicméně již charakter této půjčky by nás měl upozornit, že poskytovatel úvěru bude chtít nějakým způsobem ochránit svoji investici a je možné, že bude požadovat jako formu záruky ručitele. Z toho vyplívá nutnost přečíst celou smlouvu o poskytnutí půjčky.

Žádost a vyřízení:

Požádat o půjčku bez prokazování příjmů lze klasický způsobem u banky nebo nebankovní společnosti. Podepisuje se smlouva mezi věřitelem a dlužníkem o poskytnutí úvěru bez prokazování příjmu. Dlužník se svým podpisem zavazuje, že splatí veškerou finanční částku kterou si půjčil. Je třeba dávat pozor na konkrétní smlouvu, zjistit zda se platí penále v případě nedodržení termínu splátky a zjistit udané RPSN.

Výhody a nevýhody:

Mezi základní nevýhody lze zahrnout vysoké úvěry, které jsou spojeny s tímto druhem půjček. Při žádosti o vyšší částku je zde požadavek banky na ručitele. K výhodám lze přičíst snadnou a rychlou dostupnost půjčky. Každopádně by měl zájemce o půjčku před samotným podpisem náležitě vybrat poskytovatele a poté se důkladně seznámit se smlouvou.