Půjčky do 5000 Kč

Půjčky do výše 5000 Kč lze dnes sjednat u bank i nebankovních společností. U bank tato možnost existuje v podobě kontokorentu nebo pomocí kreditní karty. Toto využití u banky však předpokládá, že máte u dané banky založený účet a určitou historii. Pro zájemce kteří nesplňují tato kritéria banky se otevírá možnost u nebankovního sektoru.

Výhodou půjčky do 5000 Kč u nebankovní společnosti je rychlá dostupnost a snadný schvalovací proces. Požádat lze prostřednictvím internetového formuláře nebo stačí jediný telefonát. Není nutné prokazovat příjmy. Doba splatnosti je 14 dní až 1 měsíc.
Pokud žádáte prvně, je vám poskytnuta nejprve nižší částka, zpravidla 1000 Kč a pokud pravidelně splácíte, vzniká tím nárok na sumu až do 5000 Kč.

Pro tento druh půjčky je klíčové zvolit kvalitního poskytovatele, který má jasná pravidla pro splácení úvěru. Důležité je překontrolovat také možné penále za nedodržení termínu splátek. Smlouva o úvěru se podepisuje společně s obdržením první částky, která je doručena poštovní složenkou. Potom si lze zvolit doručování peněz přímo na účet.

Půjčka takto malé částky je většinou určena k překlenutí náhlého nedostatku peněz před výplatou. Úrok je pevně stanoven a doba splatnosti také. V případě potíží s nesplácením je možné podat žádost o odklad splátek. Tato varianta musí být ovšem podrobně popsána v úvěrové smlouvě.