Půjčky na směnku ihned

Půjčka na směnku se nejčastěji využívá k rychlému a bezproblémovému získání peněz. Půjčky na směnku spadají do nebankovního sektoru. Směnka je cenný papír, obsahující zákonem přesně stanovené údaje, který dává majiteli směnky právo vyžadovat ve stanovené lhůtě úhradu peněžní částky uvedené na směnce. Je důležité, aby směnka obsahovala všechny náležité údaje, které stanovuje zákon.

Jak již bylo uvedeno výše, hlavní výhodou půjčky na směnku je rychlost a jednoduchost poskytnutí. Tato půjčka se využívá v případě, že nám banka odmítne půjčit, ať už z jakýchkoliv důvodů. Žadatel o půjčku podepisuje kromě smlouvy o úvěru také směnku na dlužnou částku. Pokud tedy dlužník neplní své povinnosti vyplývající pro něj z podpisu směnky, je následně přistoupeno k soudnímu vymáhání dlužné sumy. Tento proces je poměrně jednoduchý, pokud směnka obsahuje veškeré náležitosti. Směnka tedy jejímu majiteli přináší snadnou vymahatelnost. Jestliže vznikne nějaký problém mezi dvěma stranami, pak stačí, aby majitel směnky uplatnil své právo prostřednictvím předložení směnky u soudu nebo u rozhodčího řízení.
Poté soud vydá platební rozkaz, dlužník pak má 3 dny na zaplacení dlužné částky. Po tomto rozhodnutí lze dluh vymáhat, např. prostřednictvím exekutora.

Podívejte se na stránky pujckysnu.cz, kde najdete přehledné srovnání půjček.

Mezi nevýhody půjčky na směnku lze zařadit vyšší úrokovou sazbu a tím pádem i RPSN. Při podpisu půjčky na směnku, je třeba dbát na text smlouvy a pečlivě pročíst všechny podmínky. Může se stát, že narazíme na nepoctivého poskytovatele tohoto úvěru, který nám do smlouvy o úvěru zakomponuje pro nás nevýhodné podmínky.
Již jen z tohoto důvodu by si měl zájemce o tento úvěr dát práci s vyhledáváním kvalitního poskytovatele.