Půjčky od soukromých investorů

Půjčky od soukromých investorů jsou jednou z možností jak si půjčit peníze, pokud nás odmítli v bance. Banky obvykle prověřují bonitu klienta a spoustu dalších faktorů za kterých jsou ochotny půjčku poskytnout. Tato rychlá půjčka je tedy vhodným řešením pro ty, kteří nedosáhly na bankovní kritéria z nejrůznějších důvodů. Nemusí se zde prokazovat výše příjmu a schopnost splácet úvěr.

Půjčku lze tedy získat jednoduše, již do několika dnů po schválení. Tyto půjčky jsou poskytované proti podepsané směnce nebo smlouvě. Poskytovatelů soukromých půjček je mnoho z řad českých nebo zahraničních investorů. Každý investor poskytuje jiné podmínky, které se týkají splácení, úrokové sazby. RPSN a jiných. Takto si lze obvykle půjčit od několika tisíc do statisíců korun. Jak již bylo zmíněno, hlavní výhodou je, že zájemce o půjčku nemusí dokládat potvrzení o příjmech a ani není prověřován v registrech dlužníků. Další výhodou je jednoduchost a rychlost schválení půjčky.

Mezi nevýhody půjček od soukromých investorů patří poměrně vysoké úroky a RPSN. Taky je nutné zmínit sankce za zpoždění splátky, zde je důležité kontrolovat splátkový kalendář a předcházet těmto sankčním poplatkům.

Každý soukromý investor zpravidla poskytuje jiné podmínky ve smlouvě o půjčce. Tyto podmínky stanovují zda klient potřebuje ručitele nebo zástavu, požadavek na pravidelný příjem či možnost půjčku předčasně splatit a případný odklad splátek.