Půjčky ze soukromých zdrojů

V současnosti mají zájemci o půjčky velmi snadný výběr. Ze všech stran se na nás doslova valí různé nabídky na úvěry. Jednou z variant jsou půjčky ze soukromých zdrojů. Můžeme se o nich dozvědět v novinových inzerátech, na internetu a na mnoha jiných místech. Jak je zřejmé z názvu, jedná se výhradně o nebankovní sektor. Nicméně účelem těchto půjček je nabídnou možnost jak dosáhnout na úvěr, pokud jsme odmítnuti u klasické banky. Poskytovatelé těchto půjček většinou nenahlížejí do registru dlužníků a nepožadují potvrzení výše příjmů, což je např. pro matky na mateřské dovolené a důchodce problém.

Vyřízení půjčky je velmi jednoduché, obvykle stačí podepsat dlužní úpis nebo smlouvu o poskytnutí úvěru. Klient by měl zvážit předem, zda tuto půjčku vůbec potřebuje a bude ji schopen v budoucnu splácet. Pokud je tedy jisté, že zvolíme finanční částku v takové výší, kterou budeme moci bezproblémově splácet, otvírá se nám mnoho výhod. Půjčka není účelově vázána, lze tedy použít na cokoliv. Většinou nemusíme mít zástavu, ani ručitele. Je možné domluvit individuální splátkový kalendář a není nutné nahlížení do registrů. Je nutné uvést i tu skutečnost, že za toto lehké zařízení úvěru zaplatíme zpravidla vyšší úrokovou sazbou a RPSN. Vyšší úroková sazba obvykle vyvažuje riziko, které podstupuje poskytovatel půjčky.

Na druhou stranu je důležité zvolit prověřeného a seriózního poskytovatele. Můžeme využít reference mezi přáteli nebo na internetu. U této půjčky by neměl být vyžadován předem jakýkoliv poplatek a podmínky ve smlouvě by měly být jasné a zřetelné.