Schvalování půjček bez registru a poplatku ihned

Společnosti, které nabízejí tento typ půjčky, nezkoumají vaší konkrétní finanční situaci nahlížením do registrů. Mnohdy se stává, že je klient odmítnut u klasické banky při žádosti o půjčku. Banka může uvést jako důvod nedostatečnou bonitu klienta a nebo zápis v registru. Zde je nutno uvést, že i zápis v registru nemusí vždy nutně znamenat, že daná osoba nesplácí své závazky. Zápis může vzniknout např. tím, že se klient opozdí o několik dní se splátkou.

Půjčky bez registru a poplatků nabízejí především nebankovní instituce. Důležitá je především výše RPSN. Dalším ukazatelem serióznosti poskytovatele půjčky je nevybírání poplatků za půjčku předem. Tato půjčka je poskytována osobám se špatnou bonitou. Jsou poskytovány i menší částky než u banky, klient si tak může půjčit takovou výši půjčky, která přesně vyhovuje jeho požadavkům.

Výhodou této půjčky je rychlý schvalovací proces, na rozdíl od banky, která má vlastní interní schvalovací mechanismus. Proces schválení je rychlý, protože se nenahlíží do registru dlužníků, v případě, že je registr kontrolován, není na zápisy v něm brán ohled. Mnohdy jsou peníze poskytnuty hned druhý den, nebo většinou do tří dnů. Požádat o tuto půjčku můžeme telefonicky, online na internetu.

Nevýhodou této půjčky je obvykle vyšší úroková sazba, poskytovatel si tím kompenzuje riziko spojené s možností nesplacení půjčky. Před samotnou žádostí o půjčku by si klient měl vyhledat vhodné poskytovatele těchto typů půjček a porovnat smluvní podmínky. Půjčky bez registru a poplatku jsou vhodné především k půjčování menších částek, které nám pomáhají překlenout dočasný nedostatek finančních prostředků. Využít je mohou důchodci, maminky na mateřské dovolené nebo osoby samostatně výdělečně činné.